×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 21 July , 2024

اقتصاد زمانه : در بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا، وزیر بهداشت و درمان با اهدای لوحی از تلاش‌های شرکت فولاد مبارکه در تأمین رایگان اکسیژن و مجهز کردن مراکز درمانی هنگام شیوع کرونا تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش اقتصاد زمانه به نقل از خبرنگار ایراسین، صبح دوشنبه، ششم اردیبهشت‌ماه، بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با حضور وزیر بهداشت و درمان، استاندار اصفهان، نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه و مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

فولاد مبارکه دغدغه تأمین اکسیژن بیمارستان‌ها را برطرف کرد

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان، در این مراسم و ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: از شرکت فولاد مبارکه به پاس همراهی یک‌ساله با دانشگاه علوم پزشکی تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: آنچه بارها و بارها گفته شده این است که فارغ از کمک‌های ریالی شرکت فولاد مبارکه در مقابله با کرونا، با تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط این شرکت به آسودگی خاطر در تأمین این ماده حیاتی برای بیماران مبتلا به کرونا رسیدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: اهمیت و ضرورت اقدام شرکت فولاد مبارکه آنجا نمایان می‌شود که مراکز درمانی با محدودیت تأمین اکسیژن و تجهیزات تانک اکسیژن و عدم دسترسی به اکسیژن‌سازها مواجه بودند که با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان برطرف شد.

چنگیز با بیان اینکه اقدام شرکت فولاد مبارکه در تأمین رایگان اکسیژن موردنیاز مراکز درمانی به دغدغه تأمین اکسیژن برای بیماران کرونایی خاتمه داد، گفت: تأمین اکسیژن رایگان توسط شرکت فولاد مبارکه به نیاز مراکز درمانی استان اصفهان، استان‌های هم‌جوار و حتی برخی بیمارستان‌های شهر تهران پاسخ داد.

وی خاطرنشان کرد: داروی اصلی بیماران مبتلا به کرونا اکسیژن است؛ به بیان دیگر دارویی مهم‌تر از اکسیژن برای این بیماران وجود ندارد. امیدواریم سایر صنایع که به‌نوعی با اکسیژن به‌عنوان یک محصول فرعی سروکار دارند هم به کمک بیمارستان و مراکز درمان بیایند. اگر این اتفاق رخ دهد دیگر لازم نیست بیمارستان‌های کشور با دغدغه تأمین اکسیژن مواجه باشند.

همراهی پیوسته فولاد مبارکه با مردم؛ از مقابله با کرونا تا کمک به تحصیل دانشجویان

سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان، نیز در این حاشیه این جلسه در خصوص اقدامات این شرکت در دوران شیوع کرونا اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور، فولاد مبارکه به‌عنوان یک شرکت مسئولیت‌پذیر تلاش کرد در کنار مردم قرار بگیرد و در شرایط خاص و ویژه کشور کمک‌های بسیاری را ارائه داد.

وی ادامه داد: اختصاص بودجه قابل‌توجه برای خریداری تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و ارائه اکسیژن رایگان به بیمارستان‌های کشور ازجمله اقدامات مهم فولاد مبارکه و شرکت‌های تابعه نظیر فولاد هرمزگان، فولاد سنگان، فولاد امیرکبیر کاشان و … در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت محسوب می‌شود.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان با توجه به قرار گرفتن کشور در موج چهارم کرونا عنوان کرد: در حال حاضر و با شروع موج چهارم کرونا همچنان مهم‌ترین نیاز یک بیمار کرونایی اکسیژن است. بر اساس سخن پزشکان زمانی که فردی به بیماری کرونا مبتلا می‌شود، ۷ برابر گذشته به اکسیژن نیاز دارد بنابراین فولاد مبارکه تلاش کرده است مهم‌ترین فاکتور موردنیاز بیمارستان‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بیمارستان‌ها دغدغه‌ای در خصوص تأمین اکسیژن نداشته باشند.

نقوی خاطرنشان کرد: اقدامات حوزه بیماری کرونا تنها یکی از اقدامات مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه به شمار می‌رود. این شرکت در مسائل دیگری مانند آب، محیط زیست، تحصیل دانشجویان در دوران کرونا و … نیز اقداماتی انجام داده اما این روزها اقدامات کرونایی با توجه به حساسیت شرایط و خطر پیش روی مردم، به‌صورت خاص از سوی شرکت فولاد مبارکه دنبال می‌شود.

نقش مهم شرکت فولاد مبارکه در مقابله با شیوع کرونا

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به اقدامات شرکت‌ها به‌ویژه فولاد مبارکه در مقابله با کرونا اظهار کرد: در مسیر بسیج ملی مقابله با کرونا شاهد مشارکت بخش‌های مختلف اعم از انجمن‌ها و مؤسسات غیردولتی، خیریه‌ها، نهادهای مردمی، سازمان‌ها و بخش خصوصی شامل سازمان‌های تجاری و صنعتی بودیم.

وی افزود: در این راستا شرکت‌هایی که سابقه بیشتری در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی داشتند، کمک‌های شایانی کردند که امیدواریم ارتقا پیدا کند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: بخشی از این یاری‌رسانی در قالب پویش ره سلامت به فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و مشارکت نشان‌های تجاری آغاز شد. شرکت فولاد مبارکه و تعدادی از شرکت‌های بزرگ در استان‌های مختلف، نقش قابل‌توجهی در تأمین اکسیژن موردنیاز و پشتیبانی در حوزه‌های دیگر ایفا کردند که قابل‌تحسین بوده و امیدواریم که در ماه‌های آتی ادامه داشته باشد.

جهانپور ادامه داد: شرکت‌های بسیاری ازجمله فولاد مبارکه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، نه‌تنها در محدوده جغرافیایی خودشان بلکه به استان‌های دیگر نیز کمک‌های شایانی کردند. حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برای برندها و شرکت‌های مختلف، حوزه‌ای است که علاوه بر تعهدات انسانی و اخلاقی در حوزه توسعه سازمان‌ها و مسیری که در آینده پیش رو دارند تسهیلگر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایراسین، در بیست وسومین آیین پویش ره سلامت، آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا، وزیر بهداشت و درمان از حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، به دلیل اقدامات مؤثر این شرکت در مدیریت بحران کرونا اعم از تأمین اکسیژن رایگان بیماران مبتلا به کرونا و تجهیز مراکز درمانی تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: شرکت‌هایی هم در توسعه اکسیژن سازهای بیمارستان‌ها مشارکت کردند که شرکت فولاد مبارکه با توجه به توانایی در تولید اکسیژن در این مسیر گام‌های مهمی برداشت.

وی اضافه کرد: اقدامات شرکت فولاد مبارکه به تأمین اکسیژن رایگان مراکز درمانی محدود نمی‌شود بلکه در دیگر حوزه‌های موردنیاز گام‌های مؤثری برداشت. اقدامات مهم شرکت‌ها و برندهایی نظیر شرکت فولاد مبارکه در راستای مسئولیت اجتماعی و ارتقاء بسیج ملی مقابله با کرونا فهرست مبسوطی است.

متن لوح مذکور بدین شرح است:

جناب آقای مهندس عظیمیان

مدیرعامل محترم مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

باسلام؛

نظر به نامه شماره ۱۲/۲/۱۴۵۹۴/پ مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، بدین‌وسیله از همکاری حمایت و مساعدت‌های مالی و تجهیزاتی جنابعالی جهت کنترل بیماری کووید-۱۹ تشکر و قدردانی می‌نمایم.

امید است در ادامه راه نیز بتوانیم از مساعدت‌ها و همدلی‌های ارزشمند جنابعالی و دیگر مسئولین محترم کشورمان بهره‌مند گردیم و هر چه زودتر شاهد سلامتی و شادابی مردم عزیز کشورمان باشیم.

دکتر سعید نمکی

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.