×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 13 April , 2024

اقتصاد زمانه : به گفته رئیس سازمان فروش بیمه‌های زندگی شرکت بیمه تجارت‌نو، این شرکت بیمه‌ای برای توسعه رشته بیمه های زندگی در سبد پرتفوی خود، توجه ویژه‌ای به ارکان و عوامل موثر بر این رشته داشته و با برنامه‌ریزی مشخص به دنبال تبدیل آن به یکی از محصولات اساسی و مهم درسبد بیمه‌ای خود است.

“ریحانه جناتی کاشانی” درگفت‌وگو با چابک‌آنلاین گفت: شرکت بیمه تجارت‌نو با هدف توسعه و تحول در حوزه بیمه‌های زندگی، سازمانی را با عنوان “سازمان توسعه فروش بیمه‌های زندگی” تشکیل داده که اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مدیران ارشد حکایت از نگاه استراتژیک این شرکت بیمه‌ای به حوزه بیمه‌های زندگی دارد.

وی افزود: به‌دنبال آن هستیم که به شکلی ویژه به ارکان اثرگذار بر بیمه‌های زندگی و عوامل موثر بر این رشته بیمه‎ای بپردازیم و در همین رابطه برنامه‌های مشخصی داریم که به توسعه این رشته در بیمه تجارت‌نو و افزایش سهم آن از پرتفوی شرکت کمک می‌کند.

جناتی کاشانی اضافه‌کرد: با برنامه‌هایی مثل توسعه کانال‌های توزیع، بهبود کمی و کیفی شبکه فروش و طراحی محصولات متنوع درصدد فروش بیشتر و تبدیل بیمه عمر به یکی از محصولات اساسی و مهم در سبد بیمه‌ای شرکت تجارت‌نو هستیم.

رئیس سازمان فروش بیمه‌های زندگی شرکت بیمه تجارت‌نو تاکید کرد: نیاز به طراحی محصولات متنوع عمر در صنعت بیمه وجود دارد که این فرآیند از شناسایی خواسته مشتریان شروع می‌شود، چراکه با تغییر شاخص‌های اقتصادی، شرایط فرهنگی، هرم جمعیتی و سایر عوامل تاثیر گذار نیاز مشتریان نیز تغییر می‌کند.

به گفته وی،یک صنعت پویا با ارائه پوشش‌های مورد درخواست مشتریان، تنوع در نحوه سرمایه گذاری و ایجاد محصولات جدید، به‌موقع باید پاسخ گو باشد.

به اعتقاد جناتی کاشانی، سبد سرمایه‌گذاری و رفاهی هر خانواده از اقلام مختلفی مانند محصولات بانکی، بورسی و ابزارهای بیمه‌ای تشکیل شده که یکی از این ابزارها بیمه عمر است، بنابراین این محصول جایگاه متفاوت و خاص خود را در سبد خانوار دارد و اگر افراد جامعه نیاز خود را دقیق شناسایی کنند و سطح فرهنگ بیمه به جایگاه معقولی برسد، بیمه عمر رقیب بازارهای دیگر محسوب نخواهد شد.

رئیس سازمان فروش بیمه‌های زندگی شرکت بیمه تجارت‌نو تصریح کرد: افراد برای سرمایه‌گذاری درست و مطمئن باید به حوزه‌های مختلفی ورود کنند، پررنگ شدن یکی از آنها در سبد خانواده به معنی حذف دیگری نیست. بنابراین فرض اینکه بیمه عمر رقیب سایر ابزارهای مالی است به اشتباه در ذهن مردم جا افتاده و دلیل آن هم ناآشنایی مردم با کارکرد اصلی این رشته بیمه ای است.

زنجیره چالش

جناتی کاشانی گفت: در شرایط رونق سایر بازارهای مالی، شرکت‌های بیمه با مدیریت بهینه منابع و سرمایه‌گذاری متنوع و کارا توانستند در راستای مشتری مداری و جلب رضایت آنها، با پرداخت سود مشارکت اقدام مثبتی در نگهداشت مشتریان انجام دهند.

وی بیان کرد: درکشورهای پیشرفته به‌واسطه شفافیت بیشتری که در قوانین و مقررات مالیاتی و چگونگی اجرای این قوانین وجود دارد و همچنین به دلیل شرایط اقتصادی با نوسانات بسیار کمتر، بیمه عمر توسعه پیداکرده و جذابیت خاصی برای بخش‌های غیرسرمایه‌گذاری وجوددارد. در چنین شرایطی بیمه عمر به منظور تامین سطح رفاه در آینده، بخش تفکیک ناپذیر سبد هرخانواده محسوب می‌شود.

جناتی کاشانی افزود: در ایران مواردی که منجر به افزایش ضریب نفوذ بیمه عمر در کشورهای پیشرفته شده، با چالش‌هایی روبه‌رو است.

وی تصریح کرد:برای برجسته کردن بخش‌های غیر از سرمایه‌گذاری لازم است شرکت‌های بیمه‌گر در کنار نهاد ناظر به فرهنگ سازی بیمه‌ای در جهت آگاهی بخشی نقش بیمه عمر بپردازند و با ورود فناوری های نوین و روش های جدید عرضه، باید قوانین بگونه ای تغییر یابد تا شرکت‌های بیمه با طراحی محصولات جدید بتوانند نیازهای مشتریان را مرتفع سازند.

رئیس سازمان فروش بیمه‌های زندگی شرکت بیمه تجارت‌نو،در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاثیر ویروس کرونا بربیمه‌های عمر را از دو منظر مورد بررسی قرار داد وگفت: اول اینکه پاندمی کرونا باعث شد آینده نگری و دغدغه تامین رفاه خانواده در مردم تقویت شود و شرکتهای بیمه گر نیز توانستند با ارائه به موقع پوشش های مربوط به این ویروس، هزینه ها و اثرات ناشی از آن،اعتماد سازی کرده و نقش بیمه عمر را بخوبی نمایان سازند.

وی در عین حال اذعان داشت که ازسوی دیگر شرایط اقتصادی پیش آمده باعث شد بسیاری از مشاغل بلندمدت و یا کوتاه‌مدت تعطیل شده و افراد درآمد خود را از دست بدهند و یا با کاهش درآمد روبرو شوند که این مساله تاثیر بسیاری بر تصمیم گیری مردم و تغییر اولویتهای آنها گذاشت.

جناتی کاشانی گفت که ویروس کرونا به‌دلیل تاثیرات مستقیمی که بر درآمد افراد داشت باعث شد عملکرد به‌موقع صنعت بیمه در بیمه‌های عمر بخوبی درک نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.