×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024

اقتصاد زمانه : هم زمان با جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین و در آستانه ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ازهویت جدید این بانک رونمایی شد.

به گزارش اقثتصاد زمانه به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، در مراسم سالگرد تاسیس بانک کارآفرین که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران بانک برگزار شد، دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین، با اشاره به تصمیم گیری جمعی همه اعضای هیات مدیره بانک برای تصمیمات و تدوین استراتژی بانک، گفت: تصمیمات جمعی با همراهی همه مدیران و همکاران موجب شده تا شاهد رشدهای چشم‌گیر و سه رقمی در مجموعه عملکرد بانک در یکسال اخیر بودیم.


وی اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تدوین سامانه جامع منابع انسانی، تدوین آیین نامه تسهیلات و آیین نامه رفاهی را سرآغازی برای متناسب سازی حقوق و دستمزد خواند و اظهار داشت: یکی از الزامات اولیه ما تجهیز منابع انسانی بود؛ زیرا نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه بانک باید از انگیزه لازم برای ارائه خدمات مطلوبتر برخوردار باشد.


فرزین طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای آن را موجب افزایش ایجاد انگیزه بین کارمندان بانک خواند و تاکید کرد: بعد از اجرای طرح‌های انگیزشی برای پرسنل، دومین برنامه اصلی هیات مدیره بانک تغییرات اساسی در زمینه اعتبارات بانک بود، چرا که سهم بانک کارآفرین پیش از این در نظام بانکی کشور بسیار کم بود و در سالهای گذشته در این بخش رشد نکرده بود.


مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد: سهم ناچیز بانک در بخش اعتبارات در حالی بود که بانک کارآفرین در دو دهه گذشته جزو بانکهای خوشنام و دارای نیروی انسانی مجرب بود به همین جهت به سراغ ایجاد بانکداری تجاری، شخصی و شرکتی رفتیم و خط مشی جدید بانک بر اساس اعتبارات و وصول اعتبارات تدوین شد.


فرزین با اشاره به ایجاد کلینیک شعب و درجه بندی آن برای نخستین بار، تاکید کرد این دو راهکار موجب تقویت عملکرد بانک خواهد شد.


وی ایجاد دفتر نوآوری را یکی دیگر از موفقیت های بانک خواند که مورد توجه معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته و گفت: در کنار این اقدامات سامانه‌های متعددی را ایجاد کردیم که همگی در راستای اهداف و استراتژی‌های کلان بانک تدوین شده اند.


فرزین با بیان اینکه در یک سال اخیر هشت سامانه به مجموعه بانک افزوده شده است، گفت : سامانه های هم آفرین، رمزآفرین، اتوماسیون اداری،los، سامانه جامع اعتبارات، سامانه کاراکسپرس ، ساتنا گروهی از جمله سامانه هایی هستند که در سال ٩٩ اجرایی شدند.


وی با اشاره به افزایش عملکردها بر اساس گزارش مجمع سه ماهه سوم بانک، تاکید کرد هنوز در برخی سر فصل ها با هدف گذاریها فاصله داریم و معتقدم می توانیم به اهداف بیشتری دست پیدا کنیم.


وی همچنین با اشاره به تراز عملیاتی بانک گفت: در حالی که درسالهای ٩٧و٩٨ تراز عملیاتی بانک منفی پنج میلیارد تومان بود، در پاییز سال جاری به ٣٠٠ میلیارد تومان مثبت رسیده است.


فرزین خاطر نشان کرد: امسال شاهد رشد شش برابری سپرده های جاری و ١٠٠ درصدی بخش تسهیلات بودیم.


قرض الحسنه برکت بانک است
مدیرعامل بانک کار آفرین با ابراز امیدواری برای ایجاد سپرده قرض الحسنه در سال آینده گفت: قرض الحسنه برکت بانک است و می‌توانیم به تعداد گسترده ای از مشتریان خود تسهیلات پرداخت کنیم.
فرزین همچنین خاطر نشان کرد: بعنوان یک اقتصاددان بارها اعلام کرده‌ام که تخصیص ندادن منابع مالی مورد نیاز بیشترین آسیب را به واحدهای تولیدی وارد می‌کند.

مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره بانک در این مراسم با اشاره به رونمایی از هویت جدید بانک کارآفرین تغییرات انجام شده در فرایند ری برندینگ را آغازی دوباره برای ورود بانک به دوران شکوه خود خواند.
وی تاکید کرد: در راستای فرایند ری برندینگ با کمک گرفتن از اساتید مجرب و متخصص لوگوی بانک با حفظ رنگ سازمانی، تغییر کرد و حتی فونت خاص آن ایجاد شد تا هویت بصری بانک کارآفرین در دهه سوم زندگی خود جدید شود.
این عضو هیات مدیره بانک ادامه داد: برای اینکه فرایند ری بریندینگ مورد رضایت و جلب توجه مشتریان و سهامداران شود از تجربه بانکهای داخلی و خارجی در این زمینه بهره گرفتیم.


تولد دوباره با آغاز شکوفایی بانک

مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره بانک در این مراسم با اشاره به رونمایی از هویت جدید بانک کارآفرین تغییرات انجام شده در فرایند ری برندینگ را آغازی دوباره برای ورود بانک به دوران شکوه خود خواند.
وی تاکید کرد: در راستای فرایند ری برندینگ با کمک گرفتن از اساتید مجرب و متخصص لوگوی بانک با حفظ رنگ سازمانی، تغییر کرد و حتی فونت خاص آن ایجاد شد تا هویت بصری بانک کارآفرین در دهه سوم زندگی خود جدید شود.
این عضو هیات مدیره بانک ادامه داد: برای اینکه فرایند ری بریندینگ مورد رضایت و جلب توجه مشتریان و سهامداران شود از تجربه بانکهای داخلی و خارجی در این زمینه بهره گرفتیم.

موسیقی و شعر خاص بانک کارآفرین

در ادامه این مراسم فردین خلعتبری بعنوان راهبر موسیقی سازمانی بانک در سخنرانی ضمن معرفی سه اثر موسیقیایی مختص بانک کارآفرین به توضیح بیشتر در مورد روند اجرایی این موسیقی ها پرداخت و گفت: با نگاه مثبت مدیرعامل بانک کارآفرین و آغاز ری برندینگ در بانک ضرورت داشت تا بانک کارآفرین نیز دارای یک هویت موسیقی خاص خود باشد به همین جهت آقای عبدالجابر کاکایی زحمت یکی از شعرهای بانک و آقای رامین فاروقی نیز شعر دیگری برای بانک سرودند.
خلعتبری ادامه داد: با اتمام کار سرودن شعر نگارش نت و اجرای موسیقی آغاز و در نهایت توسط آقایان سالار عقیلی و وحید تاج اجرا شد. در ادامه نیز برای دید بصری بهتر به موسیقی و شعر کلیپی با همراهی تعدادی از همکاران بانک تهیه وتدوین شد.
وی در پایان خطاب به محمدرضا فرزین مدیر عامل بانک کارآفرین گفت: در روزهایی که بخاطر ساخت کلیپ موسیقی به بانک تردد می کردم آنچه بسیار مورد توجه ام قرار گرفت وجود همکاران همدل و پر تلاش بود که باید از این حیث به شما تبریک گفت.

منشور به خط استاد امیرخانی

در ادامه این مراسم از منشور مشتری مداری بانک کارآفرین که با قلم استاد غلامحسین امیرخانی خوشنویسی شده بود رونمایی شد و استاد امیرخانی در پیام تصویری که برای این جشن ارسال کرده بود با تبریک ۲۱ سالگی بانک کارآفرین با ابراز امیدواری برای روزهای بهتر برای بانک کارآفرین و تقدیر از عملکرد بانک در حمایت از کارآفرین ها گفت: بانک کارآفرین جزو بانکهای خصوصی خوشنام ایرانی است که در طی سالهای حیاتش برکات زیادی داشته است و امیدوارم که در دهه سوم فعالیتش نیز بر اساس رویه حمایت از تولید و کارآفرینی قدم بردارد.


رونمایی از تمبر اختصاصی و کتاب ری برندینگ

رونمایی از تمبر اختصاصی بانک یکی دیگر از طرح های افتتاح شده در این روز بود که توسط مدیر عامل بانک و محمد خورسندی یکی از اعضای هیات مدیره انجام شد.
همچنین در ادامه توسط محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک، مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره و کمیته تبلیغات، مهدی ایرانمنش مشاور معماری پروژه ری برندینگ و فرهادی مشاور پروژه ری برندینگ از کتاب ری برندینگ رونمایی شد.
در این مراسم همچنین از فونت سازمانی بانک، که توسط دامون خانجانزاده طراحی شده رونمایی شد.

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.