×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Friday, 21 June , 2024

اقتصاد زمانه : مراسم اختتامیه جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با عنوان “مترو میشن” برگزار و از نفرات برتر تقدیر شد.

به گزارش اقتصاد زمانه به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل مراسم آئین اختتامیه اولین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با عنوان “مترو میشن” بعدازظهر روز سه‌شنبه دوازدهم اسفند ماه ۹۹ با حضور رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مشاور شهردار و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و جمعی از معاونین و مدیران شرکت بهره برداری مترو و مدیران مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و منتخبین این جشنواره برگزار شد.
نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این مراسم گفت: شانزدهم اسفندماه بیست و دومین سالگرد بهره برداری متروی تهران و حومه است. این وسیله حمل ونقل عمومی به خوبی جای خود را در بین شهروندان پیدا کرده و جزو جدایی ناپذیر زندگی پایتخت نشینان است.
فرنوش نوبخت افزود: در حال حاضر متروی تهران و حومه با هفت خط فعال و ۱۳۰ ایستگاه روزانه با تعداد زیادی مسافر روبرواست و حتی در یکسال گذشته که به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر روبروشدیم بازهم از محل های پر تردد به حساب می آمد و به قدری دارای اهمیت بود که حتی یک روز هم تعطیل نشد.
مدير عامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه ادامه داد: گستردگی خطوط مترو وحجم مسافری که در آن تردد می کنند ظرفیت های خوبی برای فرهنگ سازی هرچه بیشتر و آموزش های شهروندان است چرا که استفاده از هنر برای انتقال مفاهیم متعالی فرهنگی و آموزشی دربین شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی بااستقبال خوبی روبرو شده که امسال نیز با توجه به شرایط موجود استفاده از ظرفیت های هنری برای آموزش بیش از گذشته مورد توجه قرا گرفته است.
نوبخت تصريح كرد: شرکت بهره برداری متروی تهران برای نخستین بار اقدام به برگزاری جشنواره انیمیشن با محوریت مترو یا همان (مترومیشن) در راستای حمایت از هنرمندان این عرصه و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت در بین علاقمندان به هنر انیمیشن کرد که این جشنواره با همکاری و مشارکت مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در سطح کشوری با موضوعات مترو، اخلاق و آموزش شهروندی، مترو و بانوان، مترو و کودکان، مترو و دستفروشان و مترو و فضای مجازی و همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا بخش ویژه ای هم با عنوان مترو و رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشت که برگزار شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی استعداهای خلاق در زمینه ساخت انیمیشن و به تبع آن ایجاد فضای متفاوت در متروی تهران با استفاده از هنر انیمیشن و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از مترو و آموزش شهروندی به زبان تصاویرمتحرک عنوان کرد و افزود:انیمیشن و تصاویر متحرک یکی از بهترین ابزارها برای انتقال مفاهیم فرهنگی و آموزشی است که طیف مختلف سنی از آن استقبال می‌کنند، ضمن اینکه بسیاری از سازمان‌ها برای انتقال پیام فرهنگی خود از این ابزار استفاده می‌کنند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه خاطرنشان کرد: جشنواره مترومیشن این فرصت را ایجاد کرده تا علاوه بر بروز استعدادهای خلاق در این زمینه هنری، آثار هنرمندان با استفاده از ظرفیت های موجود در مترو از طریق نمایشگرهای قطارها و سکوهای ایستگاه های مترو و هم‌چنین فضای مجازی در اختیار مسافران و علاقمندان این هنر قرار گیرد.
نوبخت گفت:در طول مدتی که بیماری کرونا همه برنامه‌ها را با تعطیلی مواجه کرده است، برگزاری جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای فرصتی بود تا پس از مدت‌ها برنامه‌ای برگزار شود.
وی به نزدیک شدن بیست و دو سالگی فعالیت متروی تهران اشاره کرد و گفت: تمام تلاش ما در کنار سایر پرسنل مترو، برای ارائه خدمتی صادقانه و مفید بوده است.

در ادامه مراسم غلامحسین محمدی مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان توضیحاتی از برگزار کنندگان و مشارکت کنندگان در این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

وي گفت: از سال گذشته تصمیم گرفتیم براي تولید محتوا در مباحث شهر و مشارکت شهروندان از خلاقیت استفاده کنیم که در این جشنواره هنرمندان با موضوعات کلیدی با زبان هنر مباحث را بشکافند.

غلامحسین محمدی افزود: كارهاي خوبي در اين زمينه انجام شد جشنواره شهر هوشمند که به همت سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و همچنین جشنواره شهر دوستدار کودک و زنان و معلولین از دیگر جشنواره هایی بود که در کلانشهر تهران برگزار و به نتایج خوبی دست یافتیم.

محمدی گفت: امروزه متروی تهران بزرگترین کتابخانه مجازی کشور را تحت مدیریت خود دارد و امیدوارم همکاران ما فعالیت خود را با توجه به جامعه هدفی که با آن سر و کار دارد در ادامه به خوبی اجرایی کند.

۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن ۲۰ ایستگاه مترو
حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید ایستگاه‌های مترو به مقاصد گردشگری تبدیل شود اعلام کرد: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن ۲۰ ایستگاه مترو به موزه‌ و مقاصد گردشگری در سال آینده اختصاص خواهد یافت. محمد جواد حق شناس عصر سه شنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه ای در شرکت بهره برداری متروی تهران افزود: هم اکنون ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه سالانه تردد دارند و ضروری است از این ظرفیت برای ارتقای سطح فرهنگی شهر و کشور استفاده شود.
وی افزود: امسال با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران و اتحادیه فرش کشور ایستگاه متروی خیام را به موزه اختصاص دادیم و قرار شد بهترین فرش های دستباف در این موزه به معرض نمایش گذاشته شود که تا پایان نوروز عملیات اصلی این موزه به اتمام برسد.همچنین با همکاری دانشگاه سوره ایستگاه شادمان به موزه نقاشی تبدیل شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ۱۶ اسفندماه بیست و دومین سالگرد بهره برداری از متروی تهران را در حالی گرامی می داریم که در سال های اخیر این شرکت نتوانسته از امکانات و حمایت های مالی دولتی بهره ببرد و مدیریت شهری در مقابل تحریم های اقتصادی و پاندومی کرونا موتور مترو را روشن نگه داشته است.
حق شناس ادامه داد: مدیریت شهری از محل عوارض و اوراق مشارکت نگذاشته که کام مردم تلخ شود و همچنان با این مشکلات متروی تهران با کمترین هزینه از مردم در حال خدمت رسانی است و تنها ۳۰ درصد هزینه های این شرکت را مردم از طریق تهیه بلیت پرداخت می کنند.

حق شناس خاطرنشان کرد: با شهری مواجه هستیم که در زیرپای تهران قرار دارد که در این شرایط روزانه ۸۶۰ هزار نفر و در سال ۳۰۰ میلیون مسافر از این ناوگان استفاده می کنند و نباید از کارهای فرهنگی غافل شد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری اولین جشنواره انیمیشن یک دقیقه ای با موضوع مترو نیز گفت: وقتی از انیمشین یک دقیقه ای صحبت می شود توجه به عنصر زمان مهم تر می شود و ما باید یاد بگیریم در یک دقیقه پیام خود را برسانیم.
وی گفت: در این جشنواره ۷۹ اثر از هنرمندان کشور در حوزه های کودکان کار، کرونا، زنان، دستفروشان، رعایت پروتکل های بهداشتی و… به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به خاطر این خلافیت و نگاه ویژه به موضوع فرهنگ و شناسایی مشکلات در ناوگان مترو سپاسگزار هستم .

Print Friendly, PDF & Email

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.