×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 28 May , 2023
تعامل با بخش خصوصی در راس شركت فولاد مباركه هدف گذاری شده است/ با تزریق پروژه های پیمانكاری و اجرای طرح تحول دیجیتال حامی بخش خصوصی هستیم

اقتصاد زمانه : مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در نشست چندساعته مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه) مطرح کرد: «شرکت فولاد مبارکه» با تزریق پروژه های پیمانکاری و اجرای ویژه طرح تحول دیجیتال در بخش پروژه های توسعه ای حامی بخش خصوصی است.

به گزارش اقتصاد زمانه به نقل از ایراسین، نشست مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه)، صبح روز شنبه، ۲۱ خردادماه، در سالن اجتماعات دفتر شرکت فولاد مبارکه با حضور حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل و برخی دیگر از معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد و در این نشست چندساعته پیمانکاران توسعه این شرکت به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

تقویت بازوهای پیمانکاری برای توسعه توانمندی فولاد مبارکه

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، با استقبال از برگزاری نشست مشترک شرکت فولاد مبارکه و شرکای تجاری کسب و کار (پیمانکاران توسعه) اظهار کرد: دولت هایی موفق هستند که در راستای تقویت بخش خصوصی برآیندو به واسطه توانمندی بخش خصوصی بتوانند تحول بزرگی در صنایع حاصل کنند. بر همین اساس نیز فولادمبارکه بر آن است تا با تقویت بازوهای پیمانکاری خود در شاخه توسعه بتواند از توانمندی شرکت‌های برتر در این حوزه استفاده نماید.

تعامل برد-برد فولاد مبارکه با بخش خصوصی

وی از گفتگوی شفاف بین شرکای تجاری کسب و کار با شرکت فولادمبارکه استقبال کرد، گفت: نگاه به بخش خصوصی تاکنون در کشور به خوبی نبوده است؛ چرا که دولت باید در رفاه عمومی جامعه از قبیل آموزش و درمان و حمل ونقل ورود کند و بخش های دیگر در اختیار بخش خصوصی باشد؛ این نگاه در راس شرکت فولادمبارکه هدف گذاری شده است چراکه تعامل با بخش خصوصی باید به صورت برد-برد باشد و هر دو طرف به منافع مشترک پایبند بوده تا در این راه ، ضمن اعتماد کامل به همدیگر، به تقویت هر دو مجموعه بیانجامد.

تشکیل کمیته مشترک مدیران فولاد مبارکه و نمایندگان پیمانکاران

وی سیستماتیک بودن شرکت فولاد مبارکه را با مزیت به نتیجه رسیدن اقدامات و نقص افزایش ایستگاه های تصمیم گیری تبیین کرد و گفت: وظیفه داریم در تعامل دو طرفه مشکلات سیستم های موجود را نیز مرتفع کرده و بهبود مستمر را در تمامی مراحل کاری خود در نظر بگیریم؛ نیاز است کمیته مشترکی از مدیران فولاد مبارکه و نمایندگان پیمانکاران تشکیل و به طور فصلی جلساتی برگزار شود تا آنچه که موجب می‌گردد اجرای پروژه های توسعه شرکت را با کندی همراه سازد شناسایی شده و راهکار رفع موانع پیش بینی و به اجرا در آید.

استقبال از نقد سازنده و کارشناسانه متخصصان

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه به تشکیل کمیته رفع اشکال در خصوص بررسی گزارش ضرر و زیان مالی و زمانی پیمانکاران اشاره کرد و گفت: در راستای تحقق شعار سال و مانع زدایی، از نقد سازنده و کارشناسانه متخصصان استقبال می کنیم و از تمامی پیمانکاران پروژه ها تقاضا داریم همکاران و تیم فولادمبارکه را در نیل به این هدف یاری نمایند.

چابکی و چالاکی در اجرای پروژه ها
وی شکل گیری پیمانکاری سه شیفته مشابه کشورهای خارجی را درخواست کرد و گفت: نیاز است که در شرکت های پیمانکاری شرایطی ایجاد شود که مجریان پروژه به صورت سه شیفت زمانی کار کنند تا هم پروژه ها زودتر به اتمام برسد و هم چابکی و چالاکی را شاهد باشیم.حتما با این نگاه ویژه از سوی پیمانکاران شرایط تحویل پروژه ها به کارفرما نیز تسهیل تر میشود.

اجرای پروژه ملی انتقال نفت گوره-جاسک با اتکا به توان بخش خصوصی

عظیمیان از بهره برداری ابرپروژه انتقال نفت گوره-جاسک در آینده نزدیک با تامین تختال های API مورد نیاز این خط توسط این شرکت خبر داد و گفت: همانگونه که همگان اطلاع دارید این حرکت در رفع مانع زدایی تولید با تامین تختال در فولادمبارکه آغاز شد و در کنار آن دیگر صنایع به حرکت درآمدند و در حقیقت از یک پروژه ملی توانستیم بهره های متعدد و وافی ببریم و این میسر نبود مگر با اتکا به توان بخش خصوصی و در ادامه همین راه امیدواریم به زودی پروژه های پیمانکاری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی را که برای‌ گروه فولادمبارکه برنامه ریزی کرده ایم به نتیجه برسد و با رفع موانع پیش پای پروژه نورد گرم ۲ بعد از ماه ها انتظار شاهد به سرانجام رسیدن این ابرپروژه نیز باشیم.

حل مسائل با عملیاتی شدن طرح تحول دیجیتال
وی به طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه هم اشاره کرد و توضیح داد: این طرح که از مردادماه سال گذشته در شرکت فولادمبارکه اجرایی شده است درصدد است تا این شرکت را به جمع شرکت های عضو باشگاه فانوس دریایی راهی کند و بسیاری از مسائل مطرح شده با عملیاتی شدن این طرح برطرف می شود.

همفزایی و همگرایی پیمانکاران با تشکیل یک کانال ارتباطی

وی در پایان باز هم بر هم افزایی بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می کنم صورت جلسه و شرح موضوعاتی که دراین جلسه طرح شد برای همه پیمانکاران ارسال شود و کانال ارتباطی مشخصی در راستای همگرایی این بخش با شرکت فولاد مبارکه ایجاد شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.